دانشگاه علامه طباطبائی برگزار کننده دوره‌ های mba ،dba postdba و کوتاه مدت
دانشگاه علامه طباطبائی برگزار کننده دوره‌ های mba ،dba postdba و کوتاه مدت

معرفی دپارتمان زبان دانشگاه علامه طباطبایی

دپارتمان زبان دانشگاه علامه طباطبایی هم اکنون با پشتوانه اساتید مجرب آموزش زبان، مشاوره و برنامه‌ریزی دقیق آموزشی در حال برگزاری دوره‌های زبان خارجی می‌باشد. به‌طوریکه از لحظه ورود شما به مجموعه تا رسیدن به هدف، در کنار شما هستیم.

ما در دپارتمان زبان آموزش‌های کاربردی دانشگاه علامه طباطبایی همواره در کنار شما هستیم و با نیازسنجی دقیق، مشاوره و ترسیم نقشه مسیر یادگیری و برنامه‌ریزی شخصی و در اختیار قراردادن مشاور و منتور اختصاصی فردی، مسیر یادگیریتان را هموار خواهیم کرد. تمامی دوره‌های زبان‌های خارجی ما، از زمان تعیین سطح، متریال و محتوای تدریس، و آزمون‌های میان دوره و یا پایان دوره در ساختار بین المللی CEFR می‌باشند که مورد تاييد غالب مراکز آموزشی معتبر بوده و همچنين قابل تطبيق با استانداردهای مورد انتظار در آزمون‌های بين‌المللی می‌باشد.

ما در این مرکز در کنار ارائه خدمات به زبان آموزان، خدماتی متناسب با نیازهای مدرسین و کارمندان دپارتمان نیز خواهیم داشت و ارزش‌هایی برای آن‌ها نیز خلق می‌کنیم.

اگر قصد یادگیری یکی از زبان‌های خارجی انگلیسی، ترکی استانبولی، آلمانی، فرانسه، روسی، ایتالیایی، اسپانیایی و یا چینی رو دارید در این دانشگاه، مراحل کار بسیار راحت و کمک کننده است. ابتدا مورد مشاوره قرار می‌گیرید تا نیازسنجی و تعیین سطح انجام شود.

در جلسه مشاوره نیازمند‌ی‌های شما مشخص می‌شود تا یک مسیر مشخص و دقیق در یادگیری زبان به دست بیاریم. خوشبختانه دانشگاه علامه طباطبایی از اساتید و مشاوران باتجربه‌ای بهره‌مند است که به شما مشاوره‌های لازم را در جهت یادگیری موضوع مورد نیازتان در زبان مورد نظر را ارائه دهند.

این دانشگاه خدمات مختلفی را برای دانشجویان فراهم کرده از مشاوره گرفته تا آموزش زبان‌های خارجه، دوره‌های آمادگی آزمون‌های بین‌المللی هر زبان، دوره‌های تربیت مدرس زبان و دوره‌های ترمیک با کیفیت برای تسلط در مهارت‌های چهارگانه(خواندن، نوشتن، گوش‌دادن و صحبت کردن).

و اما قسمت مهمتر! شما به عنوان یک دانشجو در این دانشگاه یک منتور شخصی خواهید داشت که مانند مشاور شخصی، به شما راهنمایی‌های لازم رو ارائه می‌دهد. منظور ما از مشاور در اینجا فردی با تجربه و متخصص است که در یادگیری و رفع اشکالات به شما کمک می‌کند.

علاوه‌بر این، در دوره‌های آموزشی این دانشگاه، بخش زیادی از زمان شما صرف کار کردن با منتور خواهد شد. منتور شخصی، برای بهبود مهارت‌های چهارگانه در طول دوره آموزشی به صورت مستقیم با شما در ارتباط خواهد بود.

مزیت یادگیری زبان خارجی

اگر در گذشته دانستن یک زبان خارجی مثل زبان انگلیسی یک مزیت محسوب می‌شد، در دنیای امروز دانستن حداقل یک زبان خارجی و توانایی استفاده از آن زبان به یکی از مهارت‌های الزامی هر فرد تبدیل شده است.

هدف اصلی از یادگیری زبان جدید تعامل و برقراری ارتباط با دیگران است. وقتی زبان خارجی جدیدی یاد بگیرید، مرز‌های دنیای ارتباطی شما به کشور‌هایی که آن زبان را صحبت می‌کنند گسترش می‌یابد. مهارت‌های نوشتاری، خواندن، شنیدن و مکالمه باید به صورت همزمان تقویت شوند و تنها آشنایی با نحوه نوشتن چند کلمه انگلیسی کافی نیست. هرگز روی آموزش‌های انگلیسی که از دوران تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها به دست آورده‌اید بسنده نکنید. به عبارت دیگر برای تسلط به یکی از زبان‌های خارجی در دنیای امروز باید برای آن وقت و تمرکز کافی لازم است. زبان خارجی یک مهارت ضروریست و نداشتن تسلط کافی روی حداقل یک زبان خارجی برای شما می‌تواند به یک نقطه ضعف تبدیل شود.

شما از هر قشر و سطح تحصیلاتی که باشید، دانستن زبان خارجی یک مهارت با ارزش به حساب میاد بنابراین داشتن این مهارت به حساب می‌آید.

زبان انگلیسی را در نظر بگیرید، این زبان توسط بیش از یک میلیارد نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین زبان رسمی مکالمات جهانی نیز هست و امروزه برای دسترسی به آخرین اخبار، مقالات و آموزش‌های روز در زمینه‌های مختلف باید به این زبان مسلط بود. پس تسلط بر روس زبان انگلیسی برای ما ضروریست به‌خصوص اگر در زمینه‌های فنی مهندسی، پزشکی و یا حوزه تولید محتوا فعالیت می‌کنید، مدیر ارشد در مجموعه‌ای هستید و یا کسب‌وکار خود را دارید باید به این زبان تسلط داشته باشید.

به طور کلی یادگیری زبان‌های خارجی مزیت‌های زیادی را به همراه دارد که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • آشنایی با فرهنگ‌های جدید

همونطور که می‌دانید با یادگیری یک زبان جدید به فرهنگ و ادبیات آن زبان دسترسی دارید. تعامل با گویندگان آن زبان برای شما هیجان‌انگیز و جذاب خواهد بود چرا که به دنیای جدیدی قدم گذاشته‌اید.

 • مسافرت آسان‌تر

وقتی به یک زبان خارجی تسلط ندارید و به کشوری که مردم به آن زبان صحبت می‌کنند قدم می‌گذارید دو راه چاره بیشتر ندارید یا یک مترجم استخدام کنید یا دست‌وپا شکسته سعی کنید منظور خودتون را بدون سوء تفاهم به طرف مقابل برسانید. بدیهی هست که دانستن یک زبان خارجی مثل انگلیسی در تمام طول سفر به شما کمک می‌کند و تجربه هیجان‌انگیز و راحت‌تری را برای شما رقم می‌زند.

 • مشاغل جدید

همون‌طور که گفتیم وقتی زبان جدیدی را می‌آموزید در گروه کاربران آن زبان قرار می‌گیرید و چه چیزی از این بهتر! به‌راحتی می‌توانید برای مشاغل آن کشور درخواست دهید. پس اگر به دنبال کار می‌گردید ولی به موفقیت چندانی دست پیدا نکرد‌ه‌اید یا می‌خواهید بازار هدف‌ خود را گسترش دهید و یا به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب هستید، باید زبان خارجی جدیدی یاد بگیرید. در دنیای امروز یادگیری هر زبان جدید، یک مزیت رقابتی محسوب می‌شود.

 • بهبود حافظه و مغز

مطالعات نشان می‌دهد یادگیری زبان خارجی جدید برمهارت‌های ذهنی تاثیر مثبتی دارد. وقتی زبان خارجی جدیدی یاد‌ بگیرید و از آن استفاده کنید ذهن شما توانایی‌های بیشتری در حل مسئله، ارتباطات، حافظه، خلاقیت و برنامه‌ریزی خواهد داشت.

 • زبان‌خارجی جدید، افکار نو و تازه

یاد‌گیری زبان خارجی و استفاده از آن به شما کمک می‌کند تا از افکار قدیمی و تعصباتی که فکر می‌کردید درست هستند دست بردارید. اگر بخواهیم به شکل دیگری موضوع را بیان کنیم می‌توانیم بگوییم که یادگیری زبان جدید به طریقی شما را روشن فکر خواهد کرد. باعث دریافت اطلاعات بیشتری از دنیای بیرون می‌شود و سبب می‌شود به جای تمرکز روی عادت‌ها، سنت‌های غلط و افکار قدیمی به فکر پیشرفت ذهنی و فکری باشید.

 • درک زبان و فرهنگ خودمون

شاید عجیب به نظر برسد اما وقتی زبان خارجی جدیدی یاد می‌گیرید، ذهن شما در فرهنگ زبان مادری‌تان هم کنکاش می‌کند و با الگو‌های اطلاعاتی جدیدی که دریافت می‌کند سعی در کشف چیز‌های جدید و ناشناخته از اطلاعات فعلی خواهد داشت.

یادگیری زبان خارجی نه فقط انگلیسی، مزایا و تجربه بی‌نظیری را در زندگی هر فرد ایجاد می‌کند درست مثل ماجراجویی در دنیایی جدید. ما فقط بخشی از مزایای یادگیری زبان را در اینجا بیان کردیم، احتمالا هنگام مطالعه این مقاله ذهن شما به مزایا و کار‌هایی که می‌توانید با یادگیری زبان جدید انجام دهید فکر کرده است.

چه زبانی باید یاد بگیریم؟

اگر به زبان انگلیسی تسلط ندارید بهتر است از همین حالا شروع کنید. اولین زبان خارجی که هر شخص در دنیای امروز باید به آن مسلط باشد، زبان انگلیسی هست. اقوام و مردم از هر نژاد و کشوری برای تعامل از این زبان استفاده می‌کنند به خصوص که جدید‌ترین اطلاعات کاربردی اغلب در زبان انگلیسی منتشر می‌شود.

البته استثنا‌هایی هم در این بین وجود دارد، کسانی که قصد مهاجرت به کشور‌های دیگر را دارند مسلما قبل از مهاجرت باید به زبان بومی آن کشور تسلط کافی پیدا کنند. که در این حالت یادگیری زبان انگلیسی در مرحله دوم قرار می‌گیرد.

بعد از زبان انگلیسی، زبان‌هایی مثل آلمانی، فرانسوی، چینی و اسپانیایی بیشترین خواهان را دارند.

نکته‌ای که در مورد سختی و آسانی زبان‌ها باید بدانید این است که هر زبان در یک خانواده بزرگ‌تر قرار می‌گیرد. زبان‌هایی که در یک خانواده زبانی هستند یادگیری آسان‌تری دارند. به عنوان مثال زبان انگلیسی و فارسی در خانواده هندو-اروپایی قرار می‌گیرد به همین دلیل یادگیری انگلیسی برای فارسی زبان‌ها راحت‌تر است.

کلام آخر این که برای یادگیری زبان همین الان اقدام کنید. یادگیری زبان مثل یادگیری مهارت جدید، تجربه و معنای جدیدی در زندگی ما ایجاد می‌کند.

اساتید ما در دانشگاه علامه منتظر سوالات شما هستند تا به شما در مورد مسیر و یادگیری زبان‌های خارجی کمک کنند.

چه زبان‌هایی در دپارتمان زبان آموزش‌های کاربردی دانشگاه علامه تدریس می‌شوند؟

نگران نباشید. اغلب زبان‌های زنده دنیا در دانشگاه علامه توسط متخصصان ما آموزش داده می‌شن. علاوه‌بر انگلیسی، زبان‌هایی مثل: ترکی استانبولی، آلمانی، فرانسوی، روسی، ایتالیایی، اسپانیایی و چینی در این مرکز تدریس می‌شوند. برای هر یک از این زبان‌ها، متخصصان مسلط و باتجربه وجود دارند تا شما را تا گذراندن سخت‌ترین آزمون‌های بین‌المللی همراهی کنند.

 

در کلاس‌های گروهی زبان‌های خارجی در دانشگاه علامه، برای هر کلاس یک سوپروایزر وجود دارد که به سوالات و مشکلات دانشجویان رسیدگی می‌کند. وظیفه کلی این سوپروایزر در جهت هدایت دانشجویان به سمت یادگیری گروهی بهتر در کلاس و راه انداختن دانشجویان برای تعامل جدی‌تر است.

ویژگی‌های دیگر این مرکز شامل تورهای گروهی، ایونت‌های تعاملی، ورکشاپ‌ها و سمینارهای تخصصی، برگزاری دوره‌های سازمانی و تخصصی و دوره‌های مکالمه و آزمون می‌باشد.

اگر هنوز تردید دارید، استفاده از خدمات مشاوره این دانشگاه می‌تواند شما را در جهت مسیر درست قرار دهد. چه بخواهید برای یک رشته تخصصی مثل پزشکی یا مهندسی زبان بیاموزید یا در آزمون‌های بین‌المللی مثل تافل یا آیلتس شرکت کنید و یا به عنوان مدرس وارد بازار کار شوید، دانشگاه علامه همچنان جزو برترین‌های این زمینه به شمار میاد.

آیا دانشگاه علامه بهترین هست؟

همه ما می‌دانیم که یادگیری زبان خارجی نیازمند داشتن یک مربی قوی است تا بتواند در همه بخش‌های یادگیری زبان مثل صحبت کردن، خواندن، گوش‌دادن و نوشتن ما را همراهی و نقاط ضعف‌مان را برطرف کند.

اگر در حال خوندن این مقاله هستید یعنی به دنبال یک آموزشگاه مناسب برای یادگیری زبان جستجو می‌کنید. احتمالا با پرس‌وجو‌هایی که تا به حال انجام دادید به اسم چند آموزشگاه هم رسیده‌اید اما هنوز تردید دارید.

انتخاب یک آموزشگاه زبان که شما رو در همه مسیر هدایت کند کار آسونی نیست. هر آموزشگاه ویژگی‌های متفاوتی دارد حتی برخی از آن‌ها ممکن است بازدهی مورد انتظار ما را نداشته باشند و هیچ راه ساده‌ای برای پی‌بردن به این موضوع نیست. ما اغلب از دانشجویان آن آموزشگاه‌ها پرس‌و‌جو می‌کنیم اما علاوه‌بر این معیارهای دیگری هم برای انتخاب دقیق یک آموزشگاه زبان وجود دارد.

چطور یک آموزشگاه زبان انتخاب کنم؟

برای انتخاب یک آموزشگاه زبان مناسب باید به فاکتور‌های مختلفی دقت کنید که در ادامه با هم بررسی می‌کنیم:

 • نوع آموزشگاه

آموزشگاه‌های خصوصی و دانشگاه‌های دولتی تفاوت زیادی دارند. در آموزشگاه‌های خصوصی کیفیت تدریس بسته به قوانین تعیین شده از سمت موسسات متفاوت هست. اما در دانشگاه‌ها آموزش طبق چارچوب و سازماندهی مشخصی انجام می‌شود.

 • امور تحقیقاتی

دانشگاه‌ها باید روی تحقیق تمرکز کنند در حالی که در آموزشگاه‌های خصوصی این‌طور نیست. وجود بخش تحقیقات در دانشگاه‌ها به شما فرصت یادگیری و عمیق شدن در موضوع تخصصی زبان مورد نظر را خواهد داد.

 • کیفیت آموزش

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی که باید به اون دقت کنید کیفیت و نوع آموزش هست. داشتن گروه‌های مجرب آموزشی و تخصصی. اساتید با تجربه و در عین حال به روز می‌تواند تفاوتی زیادی در کیفیت یادگیری شما ایجاد کند. بسیاری از آموزشگاه‌ها فاقد بخش‌های مشاوره‌ای هستند با این حال در دانشگاه‌ها بخش خاصی برای مشاوره و راهنمایی وجود دارد. ما در دپارتمان زبان آموزش‌های کاربردی دانشگاه علامه طباطبایی با دقت و وسواس فراوان تدوین دروس و انتخاب متریال‌های آموزشی را انجام داده‌ایم.

 • خدمات دانشجویان

مسلما شما نمی‌خواهید فقط سرکلاس زبان حاضر باشید و به صورت طوطی‌وار زبان یاد بگیرید. وجود منتور و مشاور شخصی اهمیت زیادی داره. اغلب دوره‌های آموزشی آموزشگاه‌ها به صورت گروهی انجام می‌شود که دانشجو فرصت زیادی برای ارتباط نزدیک با مربی ندارد. داشتن یک مربی که برای شما وقت زیادی اختصاص دهد اهمیت زیادی دارد و ما این امکان را در دپارتمان زبان دانشگاه‌ علامه طباطبایی فراهم کرده‌ایم.

 • اعتبار آموزشگاه

یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید اعتبار آموزشگاه را اندازه‌گیری کنید ارزیابی میزان رضایت دانشجویان فعلی آن آموزشگاه هست. بهتر است با آن‌ها صحبت کنید و در مورد میزان تعامل کادر آموزشی و دانشجویان تحقیق کنید.

 • رویداد‌ و چالش‌ها

ایجاد رویدادهای تعاملی یا چالش‌های برقراری ارتباط برای دانشجویان در یادگیری و درک بهتر زبان اهمیت زیادی دارد. یاد‌گیری زبان یک طرفه نیست و باید بین یاد‌دهنده و یادگیرنده تعامل برقرار شود تا بتوانید تمرین کنید و یاد‌گیرید