دانشگاه علامه طباطبائی برگزار کننده دوره های mba و dba

021-88857655-7

دوره DBA در یک نگاه

مدت دوره
یکسال (3 ترم)
کل ساعت آموزشی
300 ساعت
روز‌های برگزاری
کدA: پنجشنبه‌ها ۰۸:۳۰ الی ۱۷:۳۰
کدB: جمعه‌ها ۰۸:۳۰ الی ۱۷:۳۰
نحوه برگزاری
حضوری و آنلاین
هزینه دوره
شرایط پرداخت
نقد و اقساط
گواهینامه پایان دوره
از مدیریت آموزش های تخصصی آزاد و مهارت افزایی دانشگاه علامه طباطبائی
مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

فهرست مطالب دوره DBA

معرفی دوره DBA

دوره DBA که مخفف عبارت «Doctorate of Business Administration» است و از آن به عنوان مدیریت عالی کسب‌و‌کار یاد می‌شود، در واقع یکی از بالاترین سطوح آموزشی برای مدیران سازمان‌هاست. مدیران و کارآفرینان با گذراندن دوره DBA می‌آموزند که چطور و چگونه مدیریت کسب‌و‌کار خود را از حالت سنتی به سمت مدیریت مدرن، ارتقا دهند. در واقع مدیران با گذراندن این دوره، سازمان خود را رهبری می‌کنند.

دوره DBA ابزارهای مختلفی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد تا در مواجه با شرایط متفاوت، مناسب‌ترین راه را انتخاب کرده و بهترین تصمیم را بگیرند. در واقع این دوره با تمرکز بر ایجاد آگاهی و توانمندسازی مخاطبان و همچنین ارائه شیوه‌های کاربردی و عملیاتی در علم مدیریت، به مدیران این توانایی را می‌دهد  تا در حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کار مانند خلق ایده، بازاریابی و بازارسازی، تأمین منابع، طراحی و تولید محصولات و خدمات، هدایت منابع و سرمایه‌های انسانی، شناخت بسترهای فناورانه، برنامه‌ریزی و مدیریت جریان‌های مالی، و هر فرآیندی که در سازمان‌های امروز و آینده نیاز به مدیریت داشته باشد را، در سطح عالی هدایت و رهبری کنند.

درپایان این دوره مدیران می‌آموزند که نگرشی وسیع و درست از آینده کسب‌و‌کار خود داشته و خود را برای دشواری‌هایی که می‌بایست در مسیر رشد و تعالی با آن روبرو شوند، آماده کنند. همچنین دوره DBA به مخاطبان خود می‌آموزد تا برای توسعه کسب‌وکار خود در بلند‌مدت برنامه‌ریزی و استراتژی‌های توسعه کسب‌وکار خود را با نگاهی علمی، وسیع و کل‌نگرانه، طراحی کنند.

تفاوت دوره‌های MBA و DBA

در واقع می‌توان گفت که دوره MBA به منظور تقویت کلیه مهارت‌های مدیریتی در مواقع بروز مشکلات در سازمان‌ها و مجموعه‌ها می‌باشد و مطالب مورد بحث در این دوره کاملا بر جوانب کاربردی مدیریت تمرکز دارد. هدف از دوره MBA تحقیق و پژوهش در رابطه با تولید محتوای علمی و پژوهشی نیست و تنها به پیاده سازی نظریات علمی و کاربردی در زمینه‌های متنوع مدیریت کسب‌وکار می‌پردازد.

حال آنکه دوره DBA دوره پژوهش‌محور بوده و بر تحقیقات مربوط به دانش مدیریت تمرکز دارد. در حقیقت دوره DBA هدفش حل مشکلات موجود مدیریتی نیست و هدف آن تنها این است که فراگیران و دانش‌پذیران، پس از سپری کردن این دوره بتوانند به عنوان یک پژوهشگر حرفه‌ای، به بهبود نظریات و پژوهش‌های گوناگون مدیریت و یا خلق مدل‌ها و نظریات جدید بپردازند. در این دوره تئوری‌های پنهان و در عین حال بنیادین مدیریت، که در دوره MBA در مورد آنها بحثی نمی‌شود، مورد توجه قرار گرفته و پس از گذراندن این دوره افراد می‌توانند به عنوان پژوهشگر به تولید و بهبود دانش مدیریت بپردازند. بر خلاف دانش‌پذیران دوره MBA که بیشتر تلاش می‌کنند تمامی روش‌ها و تکنیک‌های سودآوری در کسب و کار را یاد بگیرد، دانش‌پذبران دوره DBA در هنگام مواجه شدن با مشکلات و مسائل در کسب‌و‌کار تلاش می‌کند تا از طریق روش‌های خاص، راه‌های سودآورتری را به‌دست آورند.

محتوا دورهDBA

ترم اول

نام درس
ساعات
اصول رهبری سازمانی
20
سیستم سازی
20
مدیریت منابع انسانی پیشرفته
20
روانشناسی بازار
20
مدیریت مالی استراتژیک
20

ترم دوم

نام درس
ساعات
آینده پژوهی
20
مدیریت تغییر و تحول سازمانی
20
مدیریت دانش
20
استراتژی‌های بازاریابی
20
تحلیل اقتصاد بین الملل
20
مدیریت تکنولوژی
20

ترم سوم

نام درس
ساعات
بررسی و آنالیز داده
20
خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی
20
بازرگانی بین‌الملل
20
مدیریت سبد سرمایه
20

نمونه گواهینامه دوره DBA

dba

مخاطبان دورهDBA

شرایط ورود به دوره DBA

برای ورود به دوره DBA داشتن شرایط زیر الزامی است: